Realizujemy szkolenia z Funduszy Europejskich
PROJEKTY EUROPEJSKIE
Grupa docelowa
235 uczestników
- Osoba bezrobotna - zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy
- Osoba bierna zawodowo - niezarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy
- Zagrożona ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
Obszar
Projekt realizowany na terenie miast: Pszczyna, Bieruń, Gliwice i Tychy i ich powiatów
Rekrutacja
od 01.09.2024r.
do 31.08.2026r.
Kontakt
Judyta Pająk
tel. 733 999 286
e-mail: judyta.pająk@projekty-eu.pl
Do pobrania
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
zał. nr 2 oświadczenie o zamieszkaniu
zał. nr 3 deklaracja uczestnictwa
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027
Cel projektu
Celem głównym projektu jest przywrócenie możliwości lub zdolności uzyskania zatrudnienia lub innej formy aktywności społecznej, rozwinięcie lub wzmocnienie samodzielności życiowej i społecznej oraz zapobieganie procesom ubóstwa, marginalizacji i wykluczenia społecznego 235 mieszkańców i mieszkanek z terenu powiatu pszczyńskiego, powiatu bieruńsko-lędzińskiego, powiatu gliwickiego oraz Miasta Pszczyna, Bieruń, Gliwice i Tychy.
Formy wsparcia
- Trening w zakresie kompetencji i umiejętności społecznych
- Trening zwiększający motywację i samoocenę
- Konsultacja psychologiczna
- Poradnictwo prawne
- Grupa samopomocowa i samokształceniowa wraz z animatorem grupy
- Certyfikowane kursy i szkolenia w formie uzupełnienia edukacji
- Szkolenie ICT
Celem jest włączenie cyfrowe osób dotychczas wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.
- Szkolenie „Zasady równości szans i niedyskryminacji oraz równości kobiet i mężczyzn”
Celem szkolenia jest zwiększenie wiedzy na temat polityki równości płci w kontekście obowiązujących przepisów prawnych w Polsce i Unii Europejskiej, poznanie kluczowych pojęć związanych z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn: gender, stereotypy płci, dyskryminacja ze względu na płeć.
- Szkolenie edukacja ekologiczna
Celem szkolenia jest podniesienie świadomości ekologicznej uczestników, wiedzy dotyczącej odnawialnych źródeł energii, Zero Waste.
- Działania środowiskowe
Uzupełnieniem podejmowanych działań będzie organizacja działań środowiskowych jako element wspierający animację lokalną.
- Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy
Uczestnik nabędzie umiejętności poruszania się po rynku pracy, zasad sporządzania dokumentów aplikacyjnych, symulacja rozmowy kwalifikacyjnej, autoprezentacji i innych kompetencji społecznych w procesie poszukiwania zatrudnienia – budowanie własnego wizerunku na rynku pracy, aktywne poszukiwanie pracy.
- Konsultacja z doradcą zawodowym
Pomoc w wyborze dalszej ścieżki kształcenia, określenie predyspozycji zawodowych, mocnych stron i zainteresowań, pomoc w zaplanowaniu kariery zawodowej.
- Kursy zawodowe
Zakończone uzyskaniem kwalifikacji lub kompetencji zawodowych odpowiadające na potrzeby lokalnego rynku pracy. W ramach tej formy wparcia przewidziano środki na wypłatę stypendium szkoleniowego.
Wartość projektu: 3 525 401.78 PLN
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 2 996 591.51 PLN
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Plakaty
Grupa docelowa
70 uczestników
- Osoba zagrożona ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (klient OPS),
- Osoba o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
- Dzieci wychowujące się poza rodziną biologiczną,
- Osoba lub rodzina korzystająca z Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową,
- Rodzina u której specjalista zdiagnozował potrzebę wsparcia, posiada ograniczony dostęp do usług społecznych, szczególnie usług specjalistycznych, jednak nie wykazują problemów opiekuńczo wychowawczych oraz nie korzystają ze świadczeń OPS-u,
- Rodzina korzystająca ze świadczeń pomocy społecznej,
- Rodzina przeżywająca trudności opiekuńczo - wychowawcze, objęta wsparciem asystenta rodziny,
- Rodzina ukraińska, która przybyła legalnie na terytorium RP od dnia 24 lutego 2022 r.
Obszar
Projekt realizowany na ternie Gmin: Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice i Suszec
Rekrutacja
od 01.07.2024r.
do 31.12.2025r.
REKRUTACJA ZAKOŃCZONA
Kontakt
Magdalena Skalska
tel. 733 982 587
e-mail: magdalena.skalska@projekty-eu.pl
Aleksandra Piszczek
tel. 732 825 555
e-mail: aleksandra.piszczek@projekty-eu.pl
Do pobrania
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dla uczestników projektów
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027
Cel projektu
Celem głównym projektu jest rozwój, podniesienie jakości i dostępności usług wsparcia rodziny, w tym rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze lub będących w kryzysie, mieszkających na terenie powiatu pszczyńskiego tj. dla 70 osób, poprzez podniesienie kompetencji społecznych i rodzicielskich, działania wspierające rozwój dziecka, działania integracyjne.
Formy wsparcia
Działania dla rodziców:
- Wyjazdowy trening kompetencji rodzicielskich
Podczas treningu rodzice nauczą się m.in.: rozpoznawania potrzeb i uczuć dziecka w różnych sytuacjach życiowych; radzenia sobie z nieprzyjemnymi uczuciami u siebie i dzieci; poprawnego prowadzenia dialogu w rodzinie; wzbudzania poczucia własnej wartości u dziecka; umiejętnego stawiania granic i wymagań dzieciom.
- Warsztat „Życie w sieci”
Warsztat będzie odpowiadać na pytania: co można robić w internecie? Do czego można używać nowoczesnych technologii? Jak odróżnić pożyteczne i bezużyteczne spędzanie czasu przed komputerem? Czym jest cyberprzemoc, hejt, stalking oraz fonoholizm? Jakie zagrożenia wynikają z nadmiernego korzystania z internetu, telefonów i gier? Jakie są objawy uzależnienia od multimediów? Jak radzić sobie z uzależnieniem? Warsztat ma na celu zapoznać rodziców z zagrożeniami płynącymi z sieci, nauczyć ich jak mają chronić własne dzieci
- Warsztaty zdrowego odżywiania
Warsztaty będą miały na celu zapoznanie się z zasadami zdrowego odżywiania dzieci, przeciwdziałaniu otyłości u dzieci, sposobów na zdrową redukcję masy ciała u dziecka.
- Grupa samopomocowa
Udział w grupie będzie miał na celu wzmocnienie i wsparcie rodzica. Poświęcona będzie rozwojowi umiejętności rodzicielskich i poszerzeniu wiedzy o potrzebach rozwojowych dziecka, emocjach, budowaniu więzi z dzieckiem i komunikacji w rodzinie.
- Poradnictwo psychologiczne
Cykle spotkań z psychologiem lub psychoterapeutą mają na celu poprawę sytuacji życiowej uczestnika. Będą poświęcone różnego rodzaju trudnościom życiowym, rozwiązaniom aktualnych problemów, wsparciu uczestnika w sytuacji kryzysu.
Działania pomocowe dla dzieci:
- Terapia Integracji Sensorycznej
Zajęcia te pozwolą dziecku zrozumieć, jak funkcjonuje otaczający je świat i nada sens nieustannie docierającym zewsząd bodźcom.
- Poradnictwo psychologiczne
Skierowane dla dzieci w zakresie: zaburzeń psychicznych, lękach, depresji, nerwicy, agresji i impulsywności, problemach wychowawczych, zaburzeniach odżywiania, niepowodzeniach w szkole, kryzysach emocjonalnych, potrzeby wzmacniania więzi rodzinnych, braku motywacji, obniżenia poczucia własnej wartości, konfliktów rodzinnych, terapii więzi rodzic – dziecko, potrzeby podjęcia i prowadzenia terapii rodzinnej, potrzeby interwencji kryzysowej w sytuacjach nagłych.
- Logopeda
Zajęcia mają na celu korygowanie u dzieci wad wymowy, poprawienie jakości funkcji językowej, oddechowej, fonacyjnej, rozbudowanie zasobu słownictwa czynnego i biernego.
- Trening Umiejętności Społecznych (TUS)
Zajęcia będą odbywały się poprzez zabawę i ćwiczenia w grupach. TUS jest przestrzenią do przetestowania i omówienia różnych sposobów reagowania, co wspiera ich generalizowanie i wykorzystywanie poza salą zajęciową.
- Wsparcie dzieci w nauce w klasach 1-3
Wsparcie skierowane do dzieci mających trudności z nauką w celu skorygowania trudności.
- Korepetycje przedmiotowe
Wsparcie skierowane do starszych dzieci, które mają problemy z nauką w celu skorygowania trudności. Korepetycje w zależności od potrzeb mogą być udzielane z języka angielskiego, matematyki itp. Każde z dzieci będzie mogło skorzystać z korepetycji z jednego przedmiotu.
- Wycieczka ekologiczna
Wycieczka będzie jako uzupełniające wsparcie integrujące rodziny, służące budowaniu pozytywnych wzorców spędzania czasu wolnego.
Wartość projektu: 683 887,50 PLN
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 581 304,37 PLN
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie